Orjin Dezenfektan

Orjin Dezenfektan ve El Temizleme Losyonu

ORJINCI.COM – 0 505 871 48 81

Orjin Dezenfektan ve Antibakteriyel El ve Yüz Temizleme ürünümüz satışa sunulmuştur.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı orjin-sabun-450x1024.jpg
Orjin Dezenfektan
Orjell El Temizleme Solüsyonu

Orjin dezenfektan ve antibakteriyel el ve yüz temizleme losyonlarımızı 0 505 871 48 81 numaralı hattımızdan sipariş verebilirsiniz.

Konu ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmenin faydalı olacağını düşünerek aşağıdaki açıklamaları yapma gereği hissetmiş bulunmaktayız.

Salgın hastalık riskine karşı dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmaları yapmak çok önemlidir. Peki, dezenfektan nedir? Dezenfeksiyon nasıl yapılır?

Dezenfeksiyon ya da dezenfektasyon; Cansız ortamdaki bakteri endosporları dışında kalan patojen mikroorganizmaların öldürülmesi veya üremelerinin durdurulması işlemidir. Bu amaçla kullanılan kimyasal maddelere dezenfektan denir.

Dezenfeksiyon sterilizasyon demek değildir. Sterilizasyon cansız ortamdaki patojen olan ya da olmayan tüm mikroorganizmaların yok edilmesidir. Sağlıklı olduğu halde mikrop taşıyanların çokluğu ve bulaşıcı hastalıkların belirsiz biçimlerinin sıklığı nedeniyle dezenfeksiyonun etkisi kısıtlıdır. Dezenfeksiyon özellikle dolaysız ve büyük bulaşmaları sınırlar.

Dezenfektanların etki biçimi, ışık, ateş ve kostikler (sönmemiş kireç) gibi fiziksel ya da mekaniktir. Ancak yaygın dezenfektanlar, kimyasal maddelerdir. Bunlar üç değişik biçimde kullanılabilir.

1. Gaz halde (formol buharı,klor, kükürt dioksit, etilen oksit)

2. Sıvı halde (fenol, krezilol, klorofenol, bakır sülfat, demir sülfat, demir permanganat, oksijenli su, tentürdiyot)

3. Katı ya da kıvamlısıvı halde (Kireç, kalsiyum klorür, trioksimetilen)

DEZENFEKSİYON

Dezenfeksiyon ya hastalık sırasında ya da hastalık sonrasında uygulanır. Yalnız hastaya, onun dokundugu nesnelere, çamaşırına, tükürdüğüne, dışkısına değil, onu tedavi eden personele, ziyaret eden kişilere, yattığı odaya, eşyaya, duvarlara ve döşemeye de uygulanmalıdır.

Kapalı yerlerin dezenfeksiyonu ya buharla (formol, sülfür anhidrit, klor) ya da püskürtülebilecek antiseptik eriyikle (Javel suyu, süblime, asit fenik vb.) yapılır. Eşyaların dezenfeksiyonu genellikle buharla ya da kuru ısıyla çalışan eütvlerle ya da dezenfektan gazlarla yapılır. Bildirilmesi zorunlu hastalıklarda (tularemi,besin zehirlenmeleri ve tetanos dışında) dezenfeksiyon zorunludur.

Orjin Dezenfektan” hakkında 1 yorum

  1. Orjin genel temizlik ürünleri gerçekten çok kaliteli, beğenerek kullanıyoruz, çok memnunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir